Jdi na obsah Jdi na menu
 


U stolu ve velice pěkné kuchyně seděl malý a velice hubený chlapec…jmenoval se Severus.Kolem obličeje mu ležely krásné,černé vlasy,které se ve světle nádherně leskly. Byl doma sám…rodiče odešli i se sestrou časně ráno a už bylo pozdě večer…,ale oni nikde.Dnes mu bylo právě 11 let,ale jak už si zvykl že jeho narozeniny nikdo neslaví…zapomněl.

najednou uslyšel hlasy…,,Ale já mu to říkal lásko,nechci aby ten zmetek chodil do té školy…jenže mi řekli,že je tam od narození zapsaný. A že má právo se rozhodnout sám…"

otevřeli se dveře a vešla matka,otec a pak Severusova sestra.Nikdo si Severus nevšiml jako by neexistoval…po jeho tvářích se kutálela obří slza…všimla si toho jeho sestra a řekla.,,Ale copak je??Srabousku…copak se ti stalo? HaHaHa ty špíno co ti je?" Ukápla další slza..,,Nech mě být slyšíš nech mě!!" a silně popotáhl…najednou je něco vyrušilo bylo to jako slabé ťukání rozhlížel se kolem sebe co by to mohl být..,když v tom u okna uviděl sovu.Slyšel matku..,,Ale né už je to tady!" Severus si nevšímal jejích slov a rychle seskočil ze židle a utíkal sově otevřít ta ale nevletěla dál jen natáhla nohu s dopisem.Severus pln různých pocitů a myšlenek si dopis vzal..sova zahoukala a odletěla do tmy.

Na nic nečekal a utekl do svého pokoje,zamkl se a dal se do čtení. Jaká asi je ta Bradavická škola? Pomyslel si Severus…na nic nečekal a sbalil si věci…Nebudu tady déle než musím…nenávidím tuhle rodinu tak jako oni nenávidí mě.Už nebudu muset poslouchat blbé řeči a urážky…děkuji ti bože za zázrak!!

1.září odjížděl vlak z nádraží měl v dopise i jízdenku…Ale 1.září je už zítra!Budu muset vyrazit co nejdříve.Jdu se rozloučit a odjedu. Oblékl si lepší šaty a šel do kuchyně kde zbytek rodiny jedl. ,,Odjíždím do Bradavic!" všichni na něj překvapeně koukali,ale nikdo nic neřekl.Za pár vteřin promluvila matka:,,Dobře Severus jdi si,ale věz že už se k nám nevrátíš nechceme tě tady…rozumíš??" Severuse to nepřekvapovalo,,Ano matko rozumím nikdy více už mě neuvidíš bude tak dobře mě i tobě…..Sbohem tedy!a opatrujte se."

S těmito slovy opustil dům ve kterém žil 11let.Na jednu stranu se mu ulevilo,ale cítil i smutek že ztratil domov.Povzdechl a vyrazil vstříc nové budoucnosti.

Když byl na konci ulice uvědomil si,že si nestihne nakoupit věci v Příčné ulici a ani neví kde to vlastně je.No pokusím se domluvit s tím ředitelem Bumbálem…nebo nějak tak.Teď si musím někam lehnout. Napadlo ho,že by mohl přespat v parku na lavičce a taky tak udělal…

…Ráno ho probudila jakási mladá žena s drdolem…,,Severusi,pane Severusi vstávejte!!No tak!Je nejvyšší čas, jinak vám ujede vlak."Severus se rychle postavil a nevěděl co říct…,,Kdo..kdo…kdo jste??A jak víte,že někam jedu??" Podívala se na něj skrz brýle a řekla:,,Jmenuji se McGonagallová a jsem učitelka na Bradavické škole. Pan ředitel Brumbál mě pro vás poslal,protože tušil že s vašimi rodiči by mohl být problém." oprášila ho a pokračovala:,,Nuže, pane Snape, následujte mě já vám pomůžu dopravit se do Bradavic."

v polovině cesty,když se Severus probral z překvapení,které mu profesorka způsobila, řekl:,,Paní profesorko,víte dostal jsme dopis teprve včera a nestihl jsem si koupit potřebné věci…",,Nebojte to už je zařízeno věci máte ve škole.Tak a jsme tady!" Zastavila se u kamenné přepážky mezi nástupišti devět a deset.,,Jak tady??" ,,Neptej se a projdi tou zdí a potom nastup do vlaku ten tě doveze do školy.Neboj to zvládneš.Já teď musím jít. Uvidíme se ve škole." A zmizela. Severusovi se to nelíbilo,ale nakonec se rozhodl a vyrazil vpřed. Těsně před zdí zavřel oči a když je znovu otevřel…nevěřil.Před ním stála nádherná parní lokomotiva.Dal si kufr na to určené místo a šel si hledat místo v kupé…všude bylo obsazeno.Jen v jednom kupé bylo poloprázdno seděli tam dva chlapci v jeho věku.Jeden černovlasý s kulatými brýlemi a druhý též s černými vlasy,ale byl velice pohledný.Severus otevřel dveře a řekl:,,ahoj já jsem Severus,mohl bych si k vám sednout? Všude je plno."

Chlapec s brýlemi na něj povýšeně pohlédl a řekl:,,Tos teda uhodl Srabusi!!Vypadni nechceme tě tady,že ne Siriusi??"

Když Severus zavřel dveře kupé uvědomil si,že ani tady to nebude mít lehké.A od té doby v sobě nosil zášť a nenávist vůči jiným lidem…..

zdroj: vsehochut1.blog.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Severus Snape

(aja, 27. 1. 2009 17:20)

SNAPE je ůpa super a i ta povídka, je smutné že ho nikdo neměl rád, je mi ho fakt líto........mě dostal tím svým tajemným chováním,párkrát jsem slyšelaže v 7 díle zemře doufám,že to není pravda..........

Re: Severus Snape

(tERI, 7. 8. 2011 9:51)

jE :-( :-(

Hezký článek

(Teri, 7. 8. 2011 9:50)

Konečně jsem našla hezký článek, chudák Severus

Jo to je fakt

(D.S., 15. 4. 2009 11:30)

V sedmičce ho fakt Voldemort zabije.Chrání toho svojeho hada Naginiho a uzavře ho do ochrané kouzelné klece.potom tu klec jakoby nasadí severusovi na hlavu a řekne hadím jazykem:zabij!Had se mu zakousne do krku a on spadne na zem a přitom krvácí.Voldemort pak odejde a harry a hermiona,kteří to pozorují k němu přiběhnou a snape řekne herrymu:Vemte si to a pak mu dá vzpomínky,které Harry nabere bo lahvičky kterou mu hermiona vyčaruje ve vzduchu.Pak zemře.Já u toho málem brečela ale je to tak četla sem to od jedničky až po sedmičku.

Chudák Snape

(Zoxjas, 14. 2. 2009 22:57)

Kdybych byla také v takových situacích asi bych byla také stejná a plná zášti.

smutek

(lucinka, 10. 3. 2008 17:31)

Je to opravdu smutné,že se veruse neměli rádi.Umře bohužel kvůli tomu zmetkovi Voldemortovi.Voldemort je hnusák