Jdi na obsah Jdi na menu
 


Warwick Davis - Filius Kratiknot

21. 12. 2006

herec, scénárista, producent 

Celé jméno: Warwick Davis
Datum narození: 3. února 1970
Místo narození: Epsom, Surrey, Anglie

Životopis:
Herecká kariéra potkala Warwicka Davise v podstatě úplně náhodou. V roce 1981 zaslechla jeho babička v rádiu oznámení, že se hledají lidé nižší než 120 cm do role ve filmu Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho. Přestože byl původně obsazen jako komparzista, jeho gesta a pohyby se natolik shodovaly s představami George Lucase o chování Ewoků, že jej přeobsadil do role Wicketa - jednoho z hlavních „zvířecích“ hrdinů filmu. V letech 1984 a 1985 se pak objevil ve dvojici televizních filmů o Ewocích Caravan of Courage a Bitva o planetu Endor.

V roce 1985 si také zahrál s Davidem Bowiem ve fantasy filmu Labyrint, o dva roku později obsadil hlavní roli ve filmu Rona Howarda Willow. Titulní postava tototo snímku mu byla psána přímo na tělo a Warwick dostal poprvé možnost odložit masku a zahrát skutečné emoce. Po úspěchu tohoto snímku se Warwick Davis vrátil na televizní obrazovku v seriálu The Chronicles of Narnia. Krátce poté si zahrál v televizních filmech Prince Caspian and the Voyage of the Dawn Treader a The Silver Chair.

Film Skřítek, v němž se poprvé ve své kariéře objevil v záporné roli, získal kultovní status a navázalo na něj dalších 5 pokračování. V roce 1995 si zahrál v seriálu Gulliverovy cesty a o dva roky později byl přizván ke spolupráci na filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, v němž ztvárnil hned tři různé role - Walda, Weazela a dokonce i slavného Yodu ve scénách, které vyžadovaly, aby jeho postava chodila. Poté přibyly do jeho filmografie filmy O potrhlém skřítkovi a The White Pony, seriál Desáté království, sitcom The Fitz a televizní film Zimní pohádka.

V roce 2001 si zahrál ve filmové adaptaci knižního hitu Harry Potter a Kámen mudrců, v němž obsadil role profesora Kratiknota a skřetího pokladníka v bance. Kratiknota si zahrál také v pokračováních Harry Potter a tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Harry Potter a Ohnivý pohár. V roce 2005 si kromě Harryho Pottera a ohnivého poháru zahrál ve filmu režiséra Gartha Jenningse Stopařův průvodce pro Galaxii, kde se objevil jako robot Marvin.

Pracoval také na filmech z produkce BBC: Vražedná místa: Království kostí a Dr. Terrible’s House of Horrible. Warwick Davis se věnuje také divadlu. Na filmovém plátně vyniká především díky své výšce 1.07 metru. Od roku 1991 je jeho manželkou méně známá herečka Samantha Davis, s niž má 2 děti.


 

čtvrtek, 08 února 2007, 13:11
Podle oficiálních stránek slavné knihy Narnia z pera C.S.Lewise se natáčení Prince Kaspiana (v knižní verzi čtvrtý díl) zúčastní i Warwick Davis, který v sérii Harryho Pottera hraje profesora Kratiknota.

A v jaké roli jej uvidíme? Překvapivě bude hrát Nikabrika, černého trpaslíka.

Vzhledem k tomu, že producenti filmu již podepsali se zástupci barrandovských studií smlouvu o natáčení druhého dílu v Praze, je dost možné, že se Princ Kaspian bude točit zde. Pokud by tomu tak bylo, je více než pravděpodobné, že Warwicka uvidíme v České republice, což by byla samozřejmě velmi dobrá zpráva. O novinkách ohledně Warvicka vás budeme průběžně informovat.

Zdroj: Wizard News

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář