Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Thewlis - Remus Lupin

1. 9. 2006
Datum narození: 20.03.1963
Místo narození: Blackpool, Lancashire, Velká Británie
Životopis:
Začínal jako rockový kytarista. K herectví se dostal tak, že následoval své dva spoluhráče ze skupiny ve studiu na londýnské divadelní škole Guildhall School of Music and Drama. Další hereckou průpravu získal v klasickém repertoáru na jevištích londýnských divadel The Barbicon, Royal Court a Young Vic.

Účinkoval v úspěšném komediálním seriálu TV stanice BBC Only Fools and Horses (Jen blázni a koně). Mezinárodní úspěch a řadu ocenění (mj. cena na MFF v Cannes 1993, Cena newyorských film. kritiků 1993) mu přinesla ústřední postava cynického tuláka Johnnyho ve film. studii odcizené londýnské společnosti Nahý (r. M. Leigh).

Výrazné role vytvořil zejm. v historických filmech americké i francouzské provenience: prostopášný francouzský básník Paul Verlaine, který neustále opouští manželku (Romane Bohringerová) zmítán bouřlivým milostným vztahem s mladým básníkem Rimbaudem (Leonardo DiCaprio), v životopisném dramatu Úplné zatmění (r. A. Hollandová); obětavý lékař a kvaker John Pearce v přepisu románu Rose Tremainové z období restaurace v Anglii 17. století Čas smyslnosti (r. M. Hoffman); nelítostný král Einon v legendě Dračí srdce (r. R. Cohen).

Přestože se ve druhé pol. 90. let objevuje nejčastěji v hollywoodských produkcích, hlavní role dostává spíš od evropských tvůrců: osamělý klavírista Jason Kinski, o jehož vztahu s mladou africkou služebnou (Thandie Newtonová) vypráví drama podle knihy Jamese Lasduna V obležení (r. B. Bertolucci).

Je scenáristou, režisérem, autorem hudby a producentem krátkého hraného snímku o setkání policisty (Robert Pugh) a delikventní dívky (Kathy Burkeová) na sklonku noci Hello, Hello, Hello (1995; nominace na cenu BAFTA). Věnuje se také psaní, malířství a hudbě. Jeho manželkou byla herečka Sara Sugarmanová.
 
 

Remus Lupin

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

None

(59l5t8@gmail.com, 13. 9. 2007 18:37)

Hi! <a href= http://www.networkingitalia.it/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=26352&c-topic=ultram >ultram</a> [url=http://www.networkingitalia.it/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=26352&c-topic=ultram]ultram[/url] Waiting for you!

není fotka

(lilka, 30. 8. 2007 15:03)

deej tam fotku jestli máš

soninka

(Barca, 14. 4. 2007 21:44)

ahojky jak se mas ja se mam blbe a co ty jak se mas ty